– Oppgavene mine går hovedsakelig ut på å heve kompetansen til kommuner, skoler og barnehager i forhold til barn med behov for ASK, forklarer han. Han har også kompetanse på andre områder innenfor sammensatte lærevansker. Blant annet flerspråklighet og tilrettelegging for barn med Corpus Callosum Agenesi.
![Mikkel har en dukke i hånden](/contentassets/bb19d124bd564145983eafc2d2b816e1/mikkel-med-dukke.jpg)
Han tok utdannelsen sosialpedagogikk i København og flyttet til Kristiansand i 2006 og har jobbet i Statped siden 2015.
– Jeg har alltid hatt et ønske om å gjøre en forskjell for barn med spesialpedagogiske utfordringer. Da jeg fikk jeg kjennskap til Statped, forsto jeg raskt at det var her jeg ønsket å jobbe. Jeg valgte derfor å ta en master i pedagogikk ved UiA ved siden av mitt daværende arbeid som avdelingsleder i barnehage. Åtte år senere oppnådde jeg målet mitt og ble ansatt i Statped, forklarer 40 åringen som jobber fra Statpeds kontor i Kristiansand.
Han mener det beste med å jobbe i Statped er å komme i posisjon til å jobbe tett på og kunne bidra til endring i barns liv.
– Det å kunne få tilbakemelding på at veiledningen eller kurset som ble gjennomført har ført til en positiv endring, syntes jeg er veldig givende, sier han.